Tutorials

How to reset a Mac before selling it

Якщо ви плануєте продати чи віддати свій комп'ютер Mac, переконайтеся, що ви вжили всіх заходів для безпечного видалення даних та знаєте, як правильно скинути параметри Mac до заводських. Ця детальна інструкція допоможе вам ефективно видалити всі особисті дані з Mac та захистити вашу конфіденційність.

Перш ніж продати чи передати Mac, важливо виконати кілька основних кроків, щоб переконатися, що ваші особисті дані, які зберігаються на Mac, не потраплять до чужих рук. Хоча ви можливо вже видалили конфіденційні файли та очистили кошик на жорсткому диску macOS, фактично існує безліч місць, де на вашому комп'ютері Mac зберігається важлива та конфіденційна інформація про вас. Тому перед тим як продавати або дарувати будь-який пристрій Mac, важливо зрозуміти, як правильно скинути його до заводських параметрів.

Крок 1. Створіть резервну копію

В ідеалі, ви повинні регулярно створювати резервні копії вашого Mac, незалежно від того, плануєте ви продавати його чи ні. Наші дані є дуже цінними, і їх втрата може призвести до катастрофічних наслідків. Тому навіть якщо ви любите випробовувати долю, ми наполегливо рекомендуємо створити резервну копію вашого Mac перед продажем.

Знаючи, як зробити резервну копію Mac, ви зможете легко відновити будь-який важливий файл у майбутньому. Існує кілька різних способів створення резервних копій вашого комп'ютера, але ми рекомендуємо лише деякі з них.

Спосіб 1 - Time Machine

Створення резервних копій за допомогою Time Machine є найпростішим і найшвидшим способом скопіювати дані вашого Mac. Програма Time Machine вже включена в комплект macOS за замовчуванням, тож якщо у вас є зовнішній накопичувач, обсяг пам'яті якого більший або дорівнює обсягу вашого Mac, ви можете швидко створити резервну копію за допомогою Time Machine.

Спосіб 2 - Завантажувальні резервні копії

Хоча Time Machine є чудовим способом резервного копіювання комп'ютера Mac, він не створює завантажувальну резервну копію. Отже, у випадку, якщо ваш Mac не може завантажитися, вам доведеться спочатку перевстановити macOS і тільки потім відновлювати резервну копію Time Machine, що може зайняти багато часу. Щоб уникнути цієї проблеми, рекомендується створювати завантажувальні резервні копії вашого Mac за допомогою таких програм, як SuperDuper! або Carbon Copy Cloner.

Спосіб 3 - Резервне копіювання за допомогою iCloud

Незалежно від того, скільки локальних резервних копій ви створите за допомогою Time Machine або сторонніх програм, все одно існує ризик втрати цих копій у разі фізичного пошкодження диска. У випадках, коли ви зберігаєте важливі дані на Mac, ми рекомендуємо використовувати сервіси резервного копіювання iCloud, такі як Backblaze. Такі сервіси, як Backblaze, створюють резервні копії вашого комп'ютера в iCloud, тож ви зможете отримати доступ до них і відновити їх будь-де і будь-коли.

Крок 2. Вийдіть з iCloud, iTunes та інших облікових записів

Перш ніж продати свій комп'ютер Mac, необхідно вийти з усіх облікових записів iTunes та iCloud, під якими ви ввійшли в систему. Це стосується таких служб, як Mac App Store, iTunes Store, Apple Music, Фотографії iCloud, Пошта, Календар, iMessages, а в нових версіях macOS Ventura – також Apple TV+, Apple Arcade тощо.

Переконайтеся, що ви вийшли з кожної з цих служб перед форматуванням вашого Mac. Один з розділів, який може залишитися непоміченим, розташований в Системні параметри → Інтернет-записи. Переконайтеся, що ви вийшли з усіх перелічених вище облікових записів.

Крок 3. Переформатуйте Macintosh HD у режимі «Відновлення macOS»

Простого перевстановлення macOS перед його продажем недостатньо. Ця процедура лише оновлює системні файли, надаючи вам новішу копію операційної системи, і в більшості випадків (в залежності від вашого вибору) залишає користувацькі файли недоторканими. Для повного видалення всіх особистих даних з комп'ютера Mac перед його продажем, необхідно спочатку переформатувати його в режимі «Відновлення macOS», а потім встановити копію останньої версії macOS. Ця проста інструкція пояснить як саме переформатувати Macintosh HD у режимі «Відновлення macOS».

 1. Клацніть логотип Apple у верхньому лівому куті екрана, а потім натисніть Перезапустити.
 2. Натисніть і утримуйте клавіші Command і R одночасно, поки ваш Mac завантажується.
 3. Ваш Mac завантажиться в Режимі відновлення, який попередньо встановлений на більшості сучасних версій macOS.
 4. У вікні, що з'явиться, виберіть Дискова утиліта, а потім натисніть Продовжити.
 5. У вікні Дискової утиліти, клацніть спадний список Перегляд у верхньому лівому куті, а потім натисніть Показати всі пристрої.
 6. Виберіть завантажувальний диск, який потрібно відформатувати.
 7. Клацніть іконку Стерти на панелі інструментів.
 8. Дайте назву диску і виберіть формат APFS або HFS+, залежно від вашого Mac.
 9. Натисніть Стерти, щоб розпочати форматування диска.
 10. Після завершення процесу ви можете закрити Дискову утиліту. Тепер, коли ви переформатували й стерли стандартний диск, можете переходити до повторної інсталяції macOS на Mac.

Крок 4. Повторно інсталюйте macOS

Після того, як ви стерли та відформатували внутрішній накопичувач у Кроці 3, розгляньмо процес повторної інсталяції macOS на вашому комп'ютері Mac перед його продажем.

Перш ніж ми перейдемо до наступних кроків, переконайтеся, що:

 1. Ви підключені до Інтернету.
 2. Ваш Mac підключений до надійного джерела живлення. Якщо у вас портативний Mac, підключіть його до зарядного пристрою.

Тепер розгляньмо, як виконати нову інсталяцію macOS:

 1. Якщо ви виконали кроки, описані вище, то ви вже перебуваєте в режимі «Відновлення macOS». Після закриття Дискової утиліти ви побачите екран з опцією Переінсталювати macOS або Переінсталювати OS X. Виберіть цю опцію та натисніть Продовжити.
 2. Оберіть внутрішній диск, на який ви хочете встановити останню версію macOS.
 3. Натисніть Встановити, щоб розпочати чисту інсталяцію macOS.
 4. Після завершення процесу інсталяції ваш Mac автоматично перезавантажиться.
 5. Після перезавантаження, слідуйте інструкціям для налаштування. Утримуйте клавіші Command і Q, щоб вийти з процесу налаштування.

Якщо ви плануєте продати або подарувати свій Mac, рекомендується дозволити новому власнику завершити процес налаштування після чистої інсталяції macOS. Це дозволить йому обрати ім'я користувача Адміністратора, паролі та інші деталі.

Після виконання цих чотирьох кроків, ваш Mac буде готовий до продажу.